pn - pt 8:00 - 16:00

Zwroty i reklamacje towarów

UWAGA WAŻNE!


Kupujący zobowiązany jest do sprawdzenia zawartości i stanu przesyłki. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia przesyłki należy sporządzić protokół szkody. Niedostosowanie się do tego punktu spowoduje utratę roszczeń.

 

Zwrot towaru

Jeśli zamówiony produkt nie spełnia Twoich oczekiwań możesz dokonać zwrotu w terminie 14 dni od daty dostawy. Zwracany towar musi być w stanie niezmienionym oraz nie może nosić jakichkolwiek znamion użytkowania. Aby odstąpić od umowy i zwrócić zakupiony u nas produkt, wypełnij poniższe oświadczenie i wyślij go na nasz adres wraz ze zwracanym produktem/produktami.

 

Adres do zwrotu:

Alwotech Szafran Sp.j.

ul. Wojkowicka 74

41-250 Czeladź

 

Po dotarciu produktu do naszej firmy, dokonujemy sprawdzenia danego produktu celem oceny czy nie został on uszkodzony lub nie nosi śladów wyraźnego użytkowania. Pamiętaj, że za wszelkie zmniejszenie wartości zwracanego produktu, tj. uszkodzenia, zarysowania, wyraźne ślady użytkowania odpowiada zwracający produkt Konsument więc wartość produktu może zostać pomniejszona o wykryte przez przedstawiciela firmy wady produktu.

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym otrzymamy od Państwa zwracany produkt. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu przelewu na konto bankowe.

Wyłączenie prawa do odstąpienia od umowy

Prawo do odstąpienia od umowy przez konsumenta jest wyłączone w przypadku:

– umowy, w której przedmiotem świadczenia jest produkt/narzędzie, wyprodukowane według specyfikacji konsumenta lub służące zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb

REKLAMACJE

Rozpatrywaniem reklamacji zajmuje się Dział Reklamacji firmy Alwotech.

Reklamacje przyjmujemy tylko w formie pisemnej, pod adresem email: biuro@alwotech.com

1.     Po otrzymaniu przesyłki, należy rozpakować ją w obecności kuriera i w razie stwierdzenia uszkodzeń mechanicznych produktu, powstałych w czasie transportu – sporządzić protokół szkody podpisany przez Państwa i kuriera. Tylko w tym przypadku uznajemy reklamacje z tytułu wad powstałych w czasie transportu.

2.     Sprzedawca odpowiada wobec Klienta będącego konsumentem, za niezgodność z Umową sprzedaży Towaru zakupionego przez Klienta – Konsumenta (poprzez naprawę lub wymianę) lub zwrot całości lub części wpłaconych środków (poprzez obniżenie ceny lub odstąpienie od umowy).

3.     W celu złożenia reklamacji należy:

Wypełnić formularz zwrotu/reklamacji (dostępny na stronie www.alwotech.com) i dołączyć go do przesyłki. Dokument powinien zawierać następujące dane: imię i nazwisko zamawiającego, numer zamówienia.

4.     Do reklamowanego towaru należy dołączyć dokument zakupu. Reklamacja powinna zawierać szczegółowy opis wady towaru oraz dzień jej powstania. W przypadku reklamacji rozpatrywanych na odległość konieczne jest wykonanie i dołączenie zdjęć obrazujących uszkodzenia.

5.   W przypadku uzasadnionej reklamacji, towar zostanie naprawiony lub wymieniony na inny, a jeśli będzie to już niemożliwe, sprzedawca zwróci nabywcy równowartość ceny produktu lub zaoferuje mu inne dostępne rozwiązanie.

6.   Nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem ani wysyłanych na koszt odbiorcy, koszt przesyłki ponosi kupujący.

7.  Reklamowany produkt należy wysłać na adres: 

Alwotech Szafran Sp.j.

ul. Wojkowicka 74

41-250 Czeladź

8.  Prowadzący sklep zobowiązuje się do rozpatrzenia reklamacji w terminie 14 dni (słownie: czternastu) od dnia otrzymania reklamacji, a w razie, gdyby nie było to możliwe, o poinformowaniu w tym terminie Klienta, kiedy reklamacja zostanie rozpatrzona.

9.  Nierozpatrzenie reklamacji Klienta w terminach wskazanych w ust. 3 powyżej nie stanowi o uznaniu reklamacji przez Sklep.

10. Reklamacje są przyjmowane tylko w formie pisemnej, pocztą tradycyjną lub mailową na adres: biuro@alwotech.com 

11. Możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz dostęp do tych procedur:

12. Przedsiębiorca oświadcza, że poprzez akceptację warunków zakupu zrzeka się prawa do rękojmi na zakup w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej.

 

W przypadku pozytywnie rozpatrzonej reklamacji towar uszkodzony zostanie naprawiony lub wymieniony na nowy, pełnowartościowy. Jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania zapasów), Alwotech zwróci nabywcy równowartość ceny towaru lub zaoferuje mu do wyboru inne dostępne w sklepie towary.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare